Jihoafrická republika (JAR) - dovolená na míru

Vaši dovolenou Vám ušijeme na míru přesně podle Vašich časových možností a v rámci rozpočtu, který si sami stanovíte.  Sdělte nám, v jakém období máte zájem Vaši expedici podniknout, a jaká je Vaše rámcová představa o tom, co byste chtěli vidět nebo zažít a my pro Vás připravíme detailní plán Vaší cesty. Naše cenová nabídka Vás příjemně překvapí (neplatíte letenky průvodci).

Cena expedice závisí na zvolené trase, počtu osob, sezóně a nárocích na zvolený typ ubytování.  Typické příklady jsou následující:

Jihoafrická republika: Kapské Město + Garden Route

12 dnů, 6 osob, 28 000 Kč/os

 

Jihoafrická republika: Kapské Město + Garden Route + Kruger NP

17 dnů, 4 osoby, 49 000 Kč/os

 

Jihoafrická republika: velký okruh - Kapské Město - Garden Route - Lesoto - Dračí Hory - Svazijsko - Kruger NP

21 dní - 5 osob, 57 000 Kč/os

                                                                                                

Jihoafrickou republiku máme procestovanou křížem krážem, proto Vám můžeme doporučit to, co opravdu stojí co to vidět.  Naše společnost má sídlo v Kapském Městě, spolupracujeme s partnery v Johannesburgu a na mnoha místech Garden Route.

Dopravu skupin do 4 osob zajišťujeme klimatizovaným vozem Nissan X-trail, 4x4, pro větší skupiny máme připraveny minivany značky Toyota a Volkswagen.

Jihoafricka republika - Auto

Zde je příklad individuálně sestaveného itineráře: 

Kapské Město - Garden Route - Krůgruv národní park

EXPEDICE JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA (JAR)

21.11. až 5.12.2012

Josef Novák, Vladimír Procházka, Lubomír Koutný, František Zaoral


Datum Plán cesty
21.11.2013 11:40 přistání v Kapském Městě.  Odvoz do hotelu, relaxace.  Pozorování západu slunce z vyhlídky Signal Hill s výhledem na Stolovou horu, Dvanáct Apoštolů, Kapské Město a Atlantský oceán.
22.11.2013 Výstup na Stolovou trasou Platteklip Gorge, Skeleton Gorge nebo India Venster   spojený s prohlídkou národního parku Table Mountain, sestup pěšky nebo lanovkou.  Odpoledne koupání, večer návštěva V&A Waterfront  - přístavního komplexu obchodů, restaurací a kaváren. 
23.11.2013 Výlet do oblasti Cape Winelands.  Ochutnávka výborného místního vína na vinicích poblíž měst Stellenbosch a Fraschhoek.
24.11.2013 Návštěva botanické zahrady Kirstenbosch spojená s procházkou v oblasti Newlands Forest.  Oběd v rybí restauraci v zátoce Hout Bay s výhledem na Chapman’s Peak.  Odpoledne výstup na Lví Hlavu nebo relaxace na písčitých plážích v Camps Bay. 
25.11.2013 Výlet na Mys dobré naděje.  Cesta vyhlídkovou trasou přes Chapman‘s Peak do národního parku Cape Peninsula.  Pozorováním tučňáků Afrických na Boulder‘s Beach.  Možnost zastavit na oběd na pštrosí farmě Cape Point.
26.11.2013 Garden Route:  Návštěva měst Hermanus a  Gansbaai proslulých přítomností velryb jižních a žraloků bílých.  Plavba lodí kolem ostrova Dyer Island. Hotel ve městě Gansbaai.   
27.11.2013 Garden Route:  Návštěva Střelkového mysu, nejjižnějšího bodu afrického kontinentu a místa, kde se střetávají Atlantský a Indický oceán.  Přesun přes Swellendam do nádherné zátoky ve městě Knysna. 
28.11.2013 Garden Route:   Prohlídka města Knysna a místní úchvatné zátoky s řadou ostrůvků a geologicky zajímavých formací.  Odpoledne přesun přes Plettenberg Bay do národního parku Tsisikama.
27.11.2013 Garden Route: Jednodenní tůra v národním parku Tsisikama. Možnost volby délky od 5 do 20 km.
28.11.2013 Garden Route:  Přesun do města Port Elisabeth se zastávkou v ráji surfařů - zátoce Jeffreys Bay.  Zde je možné navštívit místní pláž.
29.11.2013 Odvoz na letiště.  8:10 vnitrostátní přelet z Port Elisabeth do Johannesburgu.  Přesun do cca 480 km vzdáleného Krugrova Národního parku.  Ubytování ve stylovém safari kempu Pretoriuskop.
30.11.2013 Safari v Krugrově národním parku – možnost pozorovat legendární velkou pětku (Big 5) – slony, nosorožce, lvy, gepardy a buvoly kapské.  Ubytování v safari kempu Skukuza.
1.12.2013 Safari v Krugrově národním parku – ubytování v safari kempu Olifants.
2.12.2013 Safari v Krugrově národním parku – ubytování v safari kempu Berg-en-Dal.
3.12.2013 Přesun zpět do Johannesburgu, sprcha a snack v domě průvodce, 20:15 odlet z Johannesburgu.
 
CENA      52 000 Kč na osobu

Cena pobytu zahrnuje:

 • 10 x ubytování v hotelu  se snídaní v hotelu v pokojích po dvou s klimatizací a bazénem.
 • 4 x ubytování v klimatizovaných stylových safari chatkách v Krugrově národním parku.
 • Průvodcovské služby po celou dobu pobytu.
 • Místní dopravu klimatizovaným automobilem během celého pobytu.
 • Letenku pro vnitrostátní přelet Port Elisabeth - Johannesburg.
 • Snídaně, obědy a večeře během pobytu v  Krugrově národním parku.
 • Vstupné do národního parku Cape Point, botanické zahrady Kirstenbosch a jednu jednosměrnou jízdu lanovkou ze Slovové hory.

 

Cena pobytu nezahrnuje:

 • Letenky Praha - Kapské Město a Johannesburg - Praha
 • Konzervační poplatky v Krugrově NP.
 • Konzumaci v restauracích.

 

Co přibalit na cestu?

 • Dalekohled, sluneční brýle, krém na opalování.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu !