Kapské Město a okolí, Střelkový mys

Tento zájezd je ideální kombinací pobytového a poznávacího zájezdu.  Pokud si chcete na dovolené odpočinout a užít si sluníčka, ale současně také něco poznat a zůstat i na dovolené aktivní, je tento zájezd pro Vás ideální.

Doba zájezdu je 12 dnů. přičemž 5 dnů je Vám plně k dispozici česky mluvící průvodce. 

Program zájezdu:

1. den - odlet z Prahy (popř. z Vídně)

2. den - přílet do Kapského Města, vyzvednutí z letiště a odvoz do hotelu, ubytování, relaxace

3. den - výlet na Stolovou horu lanovkou (pro fyzicky zdatné možná pěší túra), návštěva vyhlídky na Signal Hill, odpoledne návštěva přístavního komplexu kaváren, restaurací a obchodů V&A Waterfront, plavba lodí kolem přístavu s možností sledovat tuleně, delfíny a velryby téměř na dosah ruky

4. den - vlastní program

5. den - celodenní výlet na Mys dobré naděje.  Z Kapského Města pojedeme přes luxusní čtvrtě s nádhernými plážemi Clifton a Camps Bay, dále pak kolem zátoky Hout Bay.  Následuje úzká silnice spojující města Noordhoek a Hout Bay s nádherným výhledem na Atlantik známá jako Chapman's Peak Drive. Mys Dobré naděje, jež je součástí přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, je ostrý pevninský výběžek asi 70 km od Kapského Města. Kromě úchvatné přírodní scenérie zde můžete vidět paviány, zebry a několik druhů antilop.  Rezervace je domovem 250 druhů ptáků a 1 100 druhů rostlin. Na zpáteční cestě se zastavíme na Boulder's Beach, kde budete mít možnost pozorovat kolonie afrických tučňáků.

6. den - vlastní program

7. den - odjezd na dvoudenní výlet na Střelkový mys - nejjižnější místo Afrického kontinentu a místa, kde se střetávají Indický a Atlantický oceán.  Střelkový mys je součástí národního parku Agulhas National Park.  Následuje přesun do města Gansbaai, kde budete ubytováni.

8. den - Plavba lodí k ostrovu Dyer Island, během níž uvidíte takzvanou velkou pětku mořských živočichů (Big 5 marine animals) - velryby, žraloky, delfíny tuleně a tučňáky.  Plavba trvá 2 až 2.5 hodiny. Poté se přesuneme do  do městečka Hermanus, které je považováno za světové centrum pro pozorování velryb jižních, které připlouvají k pevnině až do vzdálenosti 30 metrů. Zpáteční cesta z Hermanus do Kapského Města, která vede kolem pobřeží Atlantického oceánu, naskýtá úchvatné přírodní scenérie.

9. den - vlastní program

10. den - celodenní výlet - návštěva vinic poblíž měst Stellenbosch a Paarl. Navštívíme vinice nacházející se v jednom z nejkrásnějších prosluněných oblastí Jižní Afriky zasazené do nádherné přírody.  Běhen dne navštívíme celkem tři různé vinice, krátce se zastavíme v centru města Stellenbosch. Pokud nejste milovníky vína, je možné tento výlet operativně zaměnit za jiný jednodenní výlet dle naší nabídky.

11. den - odvoz z hotelu na mezinárodní letiště, odlet z Kapského Města

12. den - přílet do Prahy (popř. do Vídně)

 

Cena: 28 500 Kč/os                                                       

 

Cena zahrnuje:

- ubytování v tří nebo čtyř-hvězdičkovém hotelu se snídaní (na přání je možné zajistit apartment k možností samostatného vaření)

- odvoz z letiště do hotelu a z hotelu na letiště

- služby česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu

- tři jednodenní a jeden dvoudenní výlet s dopravou a plným průvodcovským servisem

 

Cena nezahrnuje:

- letenky z ČR do Kapského Města a zpět (na přání Vám letenky zajistíme)

- vstupné na lanovku na Stolovou horu (470 Kč), vstupné do přírodní rezervace Cape Point (200 Kč), lístek na plavbu lodí v přístavu V&A Waterfront (280 Kč), vstupenku na plavbu lodí k ostrovu Dyer Island (2 050 Kč) a konzumaci vína při návštěvě vinic Stellenbosch a Paarl.

 

Dostupné termíny  
21.9. - 2.10.2013 volný
5.10. - 16.10.2013 volný
19.10. -30.10.2013 volný
2.11. - 13.11.2013 volný
16.11. - 27.11.2013 volný
30.11. - 11.12.2013 volný

 

Pokud budete mít zájem program na více dnů, rádi Vám nabídneme půl- a jednodenní výlety z naší nabídky.  Pro milovníky zvířat rádi zajistíme výlet na safari.