Kapské Město, Garden Route, NP Addo Elephant

Příroda Jihoafrické republiky je jedním slovem nádherná.  Tento zájezd, jež je kombinací tradičního poznávacího zájezdu a safari, Vám umožní vidět to nejkrásnější, co Vám tato země může nabídnout, za 14 dní. Po celou dobu je Vám k dispozici česky hovořící průvodce.

Program zájezdu:

1. den - Odlet z Prahy (popř. z Vídně)

2. den - Přílet do Kapského Města, vyzvednutí z letiště a odvoz do hotelu, ubytování, odpolední projížďka městem, návštěva vyhlídky na Signal Hill, relaxace

3. den - Výlet na Stolovou horu lanovkou (pro fyzicky zdatné možná pěší túra), odpoledne návštěva přístavního komplexu kaváren, restaurací a obchodů V&A Waterfront, plavba lodí kolem přístavu s možností sledovat tuleně, delfíny a velryby téměř na dosah ruky

4. den - Celodenní výlet na Mys dobré naděje.  Z Kapského Města pojedeme přes luxusní čtvrtě s nádhernými plážemi Clifton a Camps Bay, dále pak kolem zátoky Hout Bay.  Následuje úzká silnice spojující města Noordhoek a Hout Bay s nádherným výhledem na Atlantik známá jako Chapman's Peak Drive. Mys Dobré naděje, jež je součástí přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, je ostrý pevninský výběžek asi 70 km od Kapského Města. Kromě úchvatné přírodní scenérie zde můžete vidět paviány, zebry a několik druhů antilop.  Rezervace je domovem 250 druhů ptáků a 1 100 druhů rostlin. Na zpáteční cestě se zastavíme na Boulder's Beach, kde budete mít možnost pozorovat kolonie afrických tučňáků.

5. den - Odjezd z Kapského Města, cesta kolem pobřeží Atlantiku do městečka Hermanus, které je považováno za světové centrum pro pozorování velryb jižních, které připlouvají k pevnině až do vzdálenosti 30 metrů. Poté pojedeme na Střelkový mys - nejjižnější místo Afrického kontinentu a místa, kde se střetávají Indický a Atlantický oceán.  Střelkový mys je součástí národního parku Agulhas National Park.  Ubytování ve městě Swellendam.

6. den - Přesun zahradní cestou přes města Mossel Bay a Gorge do přístavu Knysna, kde se ubytujeme. Odpoledne prohlídka města Knysna a místní úchvatné zátoky s řadou ostrůvků a geologicky zajímavých formací. V přístavu Knysna doporučujeme ochutnat místní vyhlášené ústřice.

7. den - Krátce se zastavíme v Plettenburg Bay, zátoce s dlouhými plážemi podél Indického oceánu, poté pojedeme do národního parku Tsisikama. Návštěva deštného pralesa + Big Tree, výlet na visutý most nad ústím řeky Storms River. Pokud patříte mezi odvážlivce, budete mít možnost vyzkoušet nejhlubší bungee jumping světa - 216m!

8. den - Pojedeme do Jeffrey's Bay, ráje surfařů s nekonečnými nádhernými plážemi. Odpoledne už se dostaneme ke zlatému hřebu naší cesty - národního parku Addo Elefant.  Po ubytování ve stylových safari chatkách podnikneme první společnou cestu za takzvanou velkou pětkou afrických zvířat - slony, lvi, nosorožci, gepardy a buvoly. 

9. den - Safari v národním parku Addo Elephant - kromě velké pětky uvidíte ve volné přírodě žirafy, hrochy, krokodýly, mnoho druhů antilop, divoká prasata bradavičnatá, nesčetné množství ptáků atd.  Budete moci se zúčastnit nočního safari, kde budete pozorovat zvířata, která přes den spí a v noci vyrážení na lov, např. hyeny. 

10. den - Odjezd z národního parku v 10:00. Přesun do města Outdshoorn, prohlídka pštrosí farmy. Možnost vyzkoušet si jízdu na pštrosovi. Návštěva vápencových krápníkových jeskyní Cago Caves.

11. den - Z města Oudtshoorn pojedeme přes polopouštní krajinu oblasti Little Karoo.  Velkou část cesty pojedeme silnicí Route 62, která je považována za nejdelší vinnou stezku světa. Po cestě zastavíme na jedné z četných vinic, kde ochutnáme místní produkci skvělého Jihoafrického vína.

12. den - Pojedeme do města Worcester a pak přes horskou soutěsku Du Toit's Kloof Mountain Pass zpět do Kapského Města. Návrat do hotelu kolem 14h.

13. den - odvoz z hotelu na mezinárodní letiště, odlet z Kapského Města

14. den - přílet do Prahy (popř. do Vídně)

 

Cena: 35 800 Kč/os                                                       

 

Cena zahrnuje:

- 10x ubytování ve tří nebo čtyř-hvězdičkovém hotelu či penzionu se snídaní

- 2x ubytování ve stylových safari chatkách v národním parku Addo Elephant

- služby česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu

- dopravu v klimatizovaném voze po celou dobu zájezdu

- odvoz z letiště do hotelu a z hotelu na letiště

 

Cena nezahrnuje:

- letenky z ČR do Kapského Města a zpět (na přání Vám letenky zajistíme)

- vstupné na lanovku na Stolovou horu (470 Kč), vstupné do přírodní rezervace Cape Point (200 Kč), lístek na plavbu lodí v přístavu V&A Waterfront (280 Kč), konzervační poplatky v národních parcích Addo Elephant a Tsitsikama, vstupenku do jeskyní Cango Caves a konzumaci vína při návštěvě vinic podél Route 62

 

Dostupné termíny  
21.9. - 4.10.2013 volný
19.10. - 1.11.2013 plný
16.11. - 29.11.2013 volný
7.12. - 20.12.2013 volný