Jihoafrická republika - Safari 

Safari v Jižní Africe si při vaší návštěvě zkrátka nesmíte nechat ujít.  Výlet na safari lze realizovat v rámci jednoho dne, doporučujeme ovšem vyčlenit si na tento výlet více dnů a strávit minimálně jednu noc v národním parku.  V tomto případě budete mít možnost vyrazit na noční jízdu, kde uvidíte a uslyšíte zvířata, která jsou přes den neaktivní.  I pokud zůstanete ve svém africkém bungalowu, magická atmosféra volné přírody na vás bude doslova dýchat - zvuky hyen uprostřed noci, sloni, anilopy a jiná zvířata na dosah ruky, neznámé vůně a pachy, pro středoevropana velmi intenzívní zážitky, které předčí vaše očekávání.  V kempech jsou u vodních zdrojů pro turisty vybudované speciální pozorovací místa.  

Ubytování v rámci národních parků je dražší než na ostatních místech, ale pokud je váš rozpočet omezený, doporučujeme šetřit jinde.  Kempy nabízejí zpravidla dobře vybavené bungalovy, kde je možné připravovat vlastní jídlo, a stany s postelí a ledničkou.  Kempy jsou čisté a dobře udržované, po výletu na safari se můžete zchladit v bazénu.  Ubytování v národních parcích je nutno rezervovat dlouho dopředu, především pokud cestujete během turistické sezóny.  Na safari je dobré vyrazit s průvodcem, který vám ukáže zvířata, která lze lehce přehlédnout a dá vám spoustu zajímavých informací.  Pokud přeci jenom vyrazíte sami, pronajměte si auto se zvýšeným podvozkem.  V národních parcích, např. Krueger National Park nebo Addo Elephant National Park je možné se volně pohybovat na vyznačených trasách (asfaltových nebo polních), z bezpečnostních důvodů není povoleno opouštět vozidlo.  V některých soukromých rezervacích je možné na safari vyrazit pouze s místním průvodcem.

 

Aquila Game Reserve - 1 nebo 2 dny

Aquila Game Reserve je nejbližší rezervací od Kapského Města, kde  máte možnost sledovat takzvanou velkou pětku (Big 5) - slony, lvi, nosorožce, buvoly a gepardy, v jejich přírodním prostředí.  Rezervace se nachází přibližně 2 hodiny autem od Kapského Města a poskytuje možnost luxusního ubytování. V rezervaci je možné objednat projížďky na koni a na čtyřkolkách.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz

 

 Garden Route Game Lodge - 2 dny

Garden Route Game Lodge je rozsáhlá soukromá rezervace hostící Big 5. Rezervace se nachází přímo na Zahradní cestě (Garden Route) na úpatí pohoří Langeberg, mezi městy Riversdale a Mossel Bay a je vzdálena přibližně 3,5 hodiny cesty autem od Kapského Města.  Výlety na safari jsou organizovány v otevřených vozech značky Landrover.  Rezervace nabízí organizované ranní a večerní vyjížďky, které trvají 2 až 3 hodiny. Přes den je možné rezervací projíždět vlastním vozem.  Ubytování je ve stylových afrických chatkách. 

Na Zahradní cestě spojující Kapské Město s rezervací Garden Route Game lodge se nachází mnoho přírodních zajímavostí a turistických lákadel.  Mezi nejvýznamnější patří Hermanus, místo vyhlášené pro pozorování velryb, zátoka Gaansbai, která je útočištěm žraloků bílých a Cape Agulhas (Střelkový mys), nejjižnější místo Afriky.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz

Addo Elephant National Park - 7 dní

Národní park Addo Elephant je třetím největším parkem v Jižní Africe.  Kromě slonů, jak napovídá název, zde můžete běžně spatřit i ostatní zástupce velké pětky, ale i žirafy, velké množství antilop, hrochy, šelmy, divoká prasata a velké množství ptáků.  Na safari je v parku možné jet organizovaně s průvodcem ve zvýšeném otevřeném terénním voze, nebo je možné park kžižovat ve vlastním autě.  V parku se nachází tři kempy, kde je možné zarezervovat ubytování v luxusních stylových afrických chatkách, nebo ve stanech.  Většina chatek má vlastní verandu, ze které můžete pozorovat zvířata, která jsou od vás vzdálena takřka na dosah ruky. 

Cesta z Kapského Města do NP Addo Elephant vede podél věhlasné zahradní cesty (Garden Route).  Garden Route vede nádhernou africkou přírodou s mnoha zajímavými úkazy na mnoha místech.  Po cestě z Kapského Města zastavíme v Hermanus, místě, kde je možné pozorovat velryby (velrybí sezóna je červen až září), Gaansbai, zátoce známé pro výskyt žraloků bílých a a Cape Agulhas, nejjižnějším místě Afrického kontinentu. NP Addo Elephant je vzdálen od Kapského Města zhruba 800 km.

Harmonogram cesty je následující:

Den 1: Odjezd z hotelu v 9:00. Hermanus - pozorování velryb, Gaansbai - žraločí zátoka, Cape Agulhas, nejjižnější místo Afriky, nocleh v městě Swellendam.

Den 2: Návštěva v turistickém městě Knysna, zastávka v Plettenburg Bay a národním parku Tsisikama. Nocleh v Port Elisabeth.

Den 3: Addo Elephant NP - safari, nocleh v NP.

Den 4: Addo Elephant NP - safari, nocleh v NP.

Den 5: Addo Elephant NP - safari, check out v 11:00, nocleh v národním parku Garden Route.

Den 6: Cesta zpět podél Route 62 - nejdelší vinné stezky světa vinoucí se přes oblast Little Karoo až do Kapského Města. Zastávka v městě George, a na pštrosí farmě poblíž Oudtshoorn.

Den 7: Návštěva jeskyní Cango Caves. Zastávka v městečku Stellenbosch spojená s ochutnávkou vína. Příjezd do hotelu v 17:00.

Výše navržený program lze upravit dle přání klienta.

 

Cena: na vyžádání (podle počtu osob a sezóny)

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz