Kam v Kapském Městě

Kapské Město je ideálním místem pro aktivní dovolenou.  V roce 2011 bylo Kapské Město prohlášeno a v anketě prestižního cestovatelského serveru Tripadvisor.com za najatraktivnější turistickou destinaci na světě.  Ankety se účastnilo několik milónů lidí.

 

Výlety

Pro naše klienty zajišťujeme půldenní, jednodenní a vícedenní výlety, včetně vstupenek a dopravy a česky hovořícího průvodce. 

 

Turistika a sport

Národní park Table Mountain představuje ideální místo pro milovníky pěší turistiky.  V rámci horského masívu tyčícho se nad Kapským Městem existují stovky turistických cest.  Většina turistických stezek bohužel není moc dobře značená.  Turisté se též stávají oběťmi přepadení na méně frekventovaných trasách.  Z těchto důvodů doporučujeme využití služeb našich průvodců.

Pro adrenalinové nadšence poskytuje Kapské Město mnoho příležitostí k vyžití.  Mezi nepopulárnější aktivity patří cykloturistika a paragliding.  Na přání jsme připraveni pro Vás zajistit i jiné aktivity jako jsou potápění, projížďky na koních nebo na čtyřkolkách, potápění se žraloky (shark cage diving) atd.

 

Safari

V rámci jednodenního výletu z Kapského Města je možné navštívit soukromou rezervaci Aquila Private Game Reserve.  Pro ty, kteří chtějí zůstat déle zajišťujeme ubytování přímo v rezervaci.  Třetím největším národním parkem Jižní Afriky je Addo Elephant National Park.  Zde můžete pozorovat takzvanou velkou pětku (Big 5) v jejich přirozeném prostředí.  Pojem Big 5 je v Jižní Africe běžně používán a představuje tyto zvířata - slon, lev, nosorožec, leopard a buvol.  Ubytování v NP Addo Elephant je nutno rezervovat dlouho dopředu.