Potápění se žraloky

Není mnoho míst na Zemi, kde se můžete setkat tváří v tvář se žralokem bílým.  Městečko Gaansbaai v zátoce Walker Bay je právem považováno za světové centrum pro pozorování žraloků.

Gansbaai se nachází přibližně 2 a půl hodiny autem od Kapského Města a vede vyhlídkovou trasou kolem pobřeží Atlantického oceánu kolem města Hermanus, známého svou přítomností velryb jižních.

Odjezd z hotelu je kolem 4:30 ráno.  Ve dnech kdy je předpověď klidného moře se realizují dvě plavby denně. V tomto případě je možné zvolit pozdější odjezd, zpravidla kolem 7:30.  Samotný výlet za žraloky pak začíná mezi 7 až 8 hodinou ráno, respektive mezi 10:30 a 11:30, a trvá 4 až 4½ hodiny.

Vaše plavba za žraloky začíná lehkým občerstvením a instruktáží v přístavu Kleinbaai Harbour, odkud se vydáte na 15 minutovou plavbu k ostrovům Geyser a Dyer. Zde se realizuje samotný ponor.  Žraloci mají velmi silně vyvinutý čich. K lodi jsou přilákáni krví a zbytky z ryb, nejsou však během plavby krmeni. Návnada je umístěna v bezprostřední blízkosti ke kleci, v které budete ponořeni.

Počet účastníků plavby je limitován na 20.

Kromě žraloků je možné během plavby pozorovat rozmanité vodní živočichy zahrnující velryby, tuleně, tučňáky a velké množství mořských ptáků.

Výlet je zakončen opět lehkým občerstvením a promítáním videa z Vašeho výletu, které si můžete zakoupit. 

Při ponoru v kleci nejste příliš hluboko pod vodní hladinou, proto není požadována potápěčská licence. 

Výlet není sezónní a realizuje se 7 dní v týdnu po dobu celého roku.  Loď nevyplouvá ve dnech rozbouřeného moře.  Při objednání tohoto výletu Vás kontaktujeme den dopředu a dle aktuální předpovědi potvrdíme odjezd.

 

Náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz

Cena zahrnuje:
  • Dopravu z Kapského Města do přístavu Kleinbaai a zpět (volitelné)
  • Potapěčskou výstroj včetně neoprénu a ručníku
  • Doprovod zkušeného instruktora (anglicky hovořící)
  • Občerstvení před, po a během plavby
  • Certifikát o absolvování ponoru se žralokem bílým