Lví hlava (Lion‘s Head) – pěší výstup

 

Lví hlava se tyčí nad Kapským Městem a hladinou Atlantického oceánu až do výše 657 metrů. Z jejího vrcholu je krásný panoramatický výhled na Stolovou horu, čtvrtě Green Point a Sea Point, na pohoří 12 apoštolů, na centrum Kapského Města a na přístav.

Lví hlava je populárním místem pro start tandemových paraglidingových letů. Populární je noční výstup na Lví hlavu v době úplňku.

Během výstupu obejdeme Lví hlavu o 360˚, což nám umožní výhled do všech světových stran. Po cestě je několik úseků, kde je nutno zdolat stěny, na nichž jsou upevněny železné úchyty a řetězy. Těmto úsekům se dá vyhnout při zvolení o něco delší trasy.

 

Po sestupu ze Lví hlavy navštívíme vyhlídku na vrcholu Signální hory (Signal Hill).

 

Pro výstup není nutná horolezecká výbava ani horolezecké zkušenosti.  Celý výlet i s pobytem na vrcholu Lví hlavy trvá přibližně 4 hodiny, proto je vhodné tento výlet zkombinovat s jinou půldenní aktivitou, např. prohlídkou města, výletem za tučňáky v Simon‘s Town nebo návštěvou botanické zahrady Kirstenbosch.      

Co vzít sebou:   1,5 litru vody na osobu, opalovací krém, pokrývku hlavy, dobrou turistickou obuv, něco k zakousnutí (energetické tyčinky, ovoce, sušené maso apod.).

V ceně výletu jsou služby zkušeného česky hovořícího průvodce a doprava z/do hotelu pro max. 4 osoby.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    

 


 Jihoafricka republika Lvi hlava    Jihoafricka republika Lvi hlava    Jihoafricka republika Lvi hlava