Stolová hora - pěší výstup

 

Výstup na Stolovou horu je, bez ohledu na zvolenou trasu, nezapomenutelným zážitkem. Z náhorní plošiny na vrcholu Stolové hory je nádherný panoramatický výhled na pohoří 12 Apoštolů táhnoucí se až k Mysu dobré naděje, na Lví hlavu tyčící se do výšky 657 metrů, na čtvrť Camps Bay s písčitými plážemi a na centrum města s přístavem.  

Do současné doby bylo zdokumentováno přes 300 různých turistických cest, kterými lze vystoupit na Stolovou horu, což samo o sobě dokládá jak snadné je při výstupu zabloudit.  Zvolenou trasu po konzultaci s Vámi přizpůsobíme Vašim preferencím a fyzickým a možnostem.

Délka výstupu je závislá na zvolené trase. Sestup je možný realizovat buď lanovkou nebo opět pěšky. Celý výlet trvá 6 až 8 hodin.  Na vrcholu Stolové hory se nachází restaurace s občerstvením.     

Žádná v níže uvedených tras nevyžaduje horolezecké zkušenosti ani vybavení, předpokladem je ale dobrá fyzická kondice.

 

Pro výstup Vám nabízíme výběr a následujících možností:

 

Platteklip Gorge

Toto je zřejmě nejjednodušší udržovaná cesta začíná cca 1 km od spodní stanice lanovky na jižní straně Stolové hory. Nahoru se jde do strmého kopce po kamenitých schodech a po horských cestách.  Během výstupu je krásný výhled na město, Lví hlavu a Dáblův vrch (Devil‘s Peak).   

India Venster

India Vester je panoramatická, nicméně poměrně náročná, cesta vinoucí se pod lanovkou. Na několika místech je nutné zdolat až pětimetrové vertikální převýšení. Na technicky náročných místech byly za účelem zvýšení bezpečnosti instalovány kovové úchyty a řetězy. Stezka začíná přímo u dolní stanice lanovky. Pokud nemáte závratě – doporučujeme!

Skeleton Gorge

Skeleton Gorge je středně náročná cesta začínající v botanické zahradě Kirstenbosch na severní straně Stolové hory. Na několika místech je při výstupu nutné lézt po žebřících připevněných ke skále. Tato cesta je vhodná především v letním období, neboť cesta vede z vetší části lesem, který poskytuje příjemný stín. Cesta vede až k nejvyššímu bodu Stolové hory – Maclear’s Beacon.

Kasteelspoort

Tato cesta začíná v místě Kloof Nek, v sedle mezi Stolovou horou a Lví hlavou.  První část trasy se jde podél cesty zvané Pipe Track, která nabízí krásný výhled na pláže v Camps Bay a na Atlantický oceán. Pak následuje strmé stoupání směrem ke 12 Apoštolům.  Po zdolání cca 600 m převýšení se dostaneme do Údolí červených bohů (Valley of Red Gods) odkud už budeme směřovat k horní kabině lanovky nacházející se na vrcholu Stolové hory.     

 

Co vzít sebou:   2 litry vody na osobu, opalovací krém, pokrývku hlavy, dobrou turistickou obuv, něco k zakousnutí (energetické tyčinky, ovoce, sušené maso apod.).

 

V ceně výletu jsou služby zkušeného česky hovořícího průvodce a doprava z/do hotelu pro max. 4 osoby.

 

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    Stolova hora Kapske Mesto Prothea Stolova hora lanovka Stolova hora zapad slunce