Mys Dobré naděje

Cape Poin, Mys Dobré naděje, Simon’s Town, kolonie afrických tučňáků v Boulders Beach

 

Mys Dobré naděje, jež je součástí přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, je ostrý pevninský výběžek vzdálený asi 65 km od Kapského města. Kromě úchvatné přírodní scenérie zde můžete vidět paviány, zebry, pštrosy, damany a několik druhů antilop.  Rezervace je domovem 250 druhů ptáků a 1 100 druhů rostlin.

 

Z Kapského města pojedeme přes městkou čtvrť Green Point kolem stadionu, kde se v roce 2010 konalo mistrovství světa ve fotbale, dále podél promenády v Sea Point, projedeme Bantry Bay a Clifton, kde se nachází nádherné pláže a Camps Bay, známé výbornými restauracemi a nočními bary. Dále pak přes Suikerbossie do Hout Bay.  V Haut Bay se můžeme zastavit v přístavu na výborné čerstvé "fisch & chips". Následuje úzká silnice spojující města Noordhoek a Hout Bay s nádherným výhledem na Atlantik známá jako Chapman's Peak Drive.

 

Z Noordhoeku projedeme přímořskými letovisky Kommetje, Misty Cliffs a Scarborough do přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, v níž se Mys Dobré nadějě nachází.

Po krátkém výstupu k původnímu majáku odkud je nádherý výhled na Cape Point, se vydáme buď autem a nebo krátkou procházkou podél Diazovy pláže k Mysu Dobré naděje.

 

Na zpáteční cestě se zastavíme v Boulder's Beach, kde budete mít možnost pozorovat kolonie afrických tučňáků.

 

Naší poslední zastávkou bude Simons Town, malebné městečko situované v zátoce False Bay, proslulé výskytem velkých žraloků bílých.

 

Na zpáteční cestě do hotelu projedeme malebné rybářské městečko Kalk Bay, surfařské středisko Muizenberg  a jižní predměstí Kapského města. Naskytne se nám výhled na Univerzitu Kapského města a nemocnici, v níž Christian Barnard v roce 1967 provedl první transplantaci srdce.

 

Trasu výletu je možné upravit podle individuálních přání klientů.

 

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    

 

Kapské Město Jihoafrická republika Mys dobré nadějeKapské Město Jihoafrická republika Mys dobré naděje