Národní park West Coast

Rezervace !Khwa ttu,  národní park West Coast, Langenbaan, písečné pláže v Blouberg

 

Po odjezdu z hotelu zamíříme směrem na severozápad od Kapského Města podél pobřeží Atlantického oceánu.  Naší první zastávkou bude rezervace !Khwa ttu, kde budete moci nahléhnout pod pokličku životního stylu a historie prapůvodních obyvatel Jihoafrické republiky – křováků. Seznámíte se s kulturou, jazykem a zvyky této pomalu vymírající skupiny obyvatel černého kontinentu.

Z rezervace !Khwa ttu pojedeme přímo do národního parku West Coast, který je vzdálený 120 kilometrů od Kapského Města a rozkládá se na ploše 27 500 hektarů jižně od zátoky Langenbaan Lagoon.

Národní park West Coast je proslulý svou rozmanitostí místní fauny a velkým množstvím druhů ptactva.  Ideálním obdobím pro návštěvu je srpen, září a říjen, tedy jihoafrické jaro, kdy povrch pokrývá koberec rozkvetlých květin. Z živočišných druhů se v parku můžete setkat s volně žijícími pštrosy, mnoha druhy antilop (Eland, Bontebok, Kudu, Gemsbok, Duiker and Steenbok), pakoni a zebrami.  Z menších zvířat jsou to pak lišky, karakalové, mungové a želvy.  Při troše štěstí zahlédnete ve vlnách Atlantického oceánu velryby jižní.

Národní park West Coast se rozprostírá kolem zátoky, která zabíhá hluboko do vnitrozemí.  Voda v zátoce je mělká a o mnoho teplejší než okolní vody studeného Atlantického oceánu, což činí národní park West Coast populárním místem ke koupání.

Po průjezdu parkem se dostaneme do malebného městečka Langebaan, které si oblíbili především nadšenci kite-surfingu.  Zde uděláme zastávku na pozdní oběd. 

Z Langenbaan vyrazíme zpět směrem do Kapského Města.  Naší poslední zastávkou bude předměstí Blouberg, které nabízí nejdelší písčitou pláž v Kapském Městě a nádherný výhled na Stolovou horu. Místní bar Blue Peter je ideálním místem pro pozorování romantického západu slunce nad Kapským Městem.  

Trasu výletu a délku zastávek je možné upravit podle individuálních přání klientů.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    

 

Kapské Město Jihoafrická republika kitesurfing   Kapské Město Jihoafrická republika sunset