Stolová hora a city tour

Kapské město, Stolová hora, centrum města, Atlantické pobřeží, Camps Bay, Signální hora a přístavní areál V&A Waterfront

 

Po vyzvednutí z hotelu zamíříme přímo k dolní kabině lanovky na Stolovou horu. Stolová hora, která patří mezi 7 novodobých divů světa, je  součástí národního parku Table Mountain National Park a hlavní dominantou Kapského města. Z jejího vrcholu, který se nalézá v nadmořské výšce 1086m, je při dobrém počasí viditelnost až do vzdálenosti 200km. Během procházky po plochém a rozlehlém vrcholu Stolové hory budete mít příležitost obdivovat nádherné přírodní scenérie včetně neopakovatelných výhledů jak na město,  tak na horský masiv táhnoucí se až k Mysu dobré naděje a na velkou věšinu Kapského poloostrova.

Po návratu ze Stolové hory bude následovat prohlídka města, které Vás okouzlí svou atmosférou.  Navštívíme Company Gardens - původní zahrady,  ve kterých se pěstovala zelenina  pro zásobování lodí, které se v Kapském městě zastavily cestou do Indie, budovy parlamentu a radnici.  Projedeme kolem nejstarší stavby v Jižní Africe – Hradu Dobré naděje a budeme pokračovat přes jednu z nejstarších čtvrtí Kapského města - Bo-Kaap, jejíž křivolaké uličky jsou lemovány pestrobarevnými domky osídlené převážně místní muslimkou komunitou,  směrem k Atlantskému oceánu do čtvrti Green Point, jehož dominantou je stadion, kde se v roce 2010 konalo fotbalové mistrovství světa.

Po procházce na promenádě ve čtvrti Sea Point projedeme Bantry Bay a kolem pláží v Cliftonu do známého turistického letoviska Camps Bay, kde se pod majestátnými vrcholky 12 Apoštolů nachází jedna z nejoblíbenějších pláží v Kapském městě. Camps Bay je vyhlášené nepřeberným počtem restaurací a nočních klubů.

Z Camps Bay vyrazíme po svazích Stolové hory na vrcholek Signální hoře, jež nabízí krásné panoramatické výhledy. Na vrcholku Signální hory se nachází dělo, jež dříve svým výstřelem oznamovalo příjezd nové lodi do přístavu a dnes se výstřelem z něj každý den oznamuje pravé poledne.

Náš výlet ukončíme v podvečerních hodinách návštěvou přístavního komplexu Victoria & Alfred Waterfront, tvořeného nepřeberným množstvím restaurací, kaváren a obchodů.  Z původního viktoriánského přístavu založeného princem Albertem v roce 1860 se během posledních 20 let stalo největsí centrum turistického ruchu v Kapském městě. Zde je možné zúčastnit se plavby kolem přístavu, při níž mají návštěvníci často možnost pozorovat pestrý mořský život - delfíny, tuleně, tučňáky a v období od září do prosince také velryby a nebo navštívít mořské akvárium.

Trasu výletu je možné upravit podle individuálních přání klientů.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    


 

Jihoafrická republika Kapské Město Bo-KaapJihoafrická republika Kapské Město Sea PointJihoafrická republika Kapské Město V&A