Vinice v okolí Kapského Města – Winelands tour

Oblast zvaná WInelands (vinice) je vzdálená 45minut jízdy autem ze středu Kapského Města a rozkládá se v okolí nejstarších měst v Jižní Africe – Stellenbosch, Paarl a Franschoek.

 

Holandské koloniální dědictví je tu vidět na každém kroku a při projížďce touto úchvatnou a rozmanitou krajinou narazíte na stovky vinic, od těch, kterým se podařilo zachovat původní charakter až po ty ultra moderní, od nejmenších, které na vás zapůsobí svou intimní atmosférou až po ty, které jsou uzpůsobené masové turistice.

Během výletu navštívíme tři různé vinice, kde budete moci za velmi malý poplatek ochutnat místní červená a bílá vína. Nabídka je nezřídka doplňována místní produkcí sýrů a čokolády.

V regionu Winelands je přes 250 různých vinic. Výběr vinic přizpůsobujeme osobním požadavkům a preferencím našich klientů. S výběrem Vám samozřejmě poradíme.

 

Město Paarl se nachází v úrodném údolí, kde se kromě vína pěstují olivy, pomeranče a kukuřice. Dominantou města je Perlová hora (Paarl Mountain), podle níž město získalo své jméno. Poblíž tohoto města, založeného v roce 1657, se nachází věznice, z níž byl Nelson Mandela v roce 1990 propuštěn na svobodu. Za návštěvu zde stojí prohlídka památníku Taal, jež je významným afrikánským poutním místem, stojícím na úpatí Perlové hory. Památník je věnován afrikánštině, jazyku, kterým se dorozumívá 15% obyvatel Jižní Afriky.

Možnost návštěvy vinic: Spice Route, Fairview, Laborie, Backsberg.

 

Město Franschoek je kulinárním centrem nejen Západního Kapska, ale celé Jižní Afriky. Tradice francouzské kuchyně se tu uchovává již od počátku 18. století, kdy se tu usídlili fancouzští hugenoti, kteří sem utekli před náboženskou perzekucí ve své domovině.

Rozhodně doporučujeme zde navštívit nějakou z mnoha restaurací.

Možnost návštěvy vinic: Cabriere, Mont Rochelle, Chamonix, La Motte, Boschendal.

 

Město Stellenbosch, založené v roce 1679 Simonem van der Stellem, je nepochybně srdcem Winelands. Nachází se zde jedna ze dvou univerzit Západního Kapska – Stellenbosch University, která byla letos vyhlášena nejlepší univerzitou v celé Jižní Africe. Díky ní si město udržuje svěží a mladiství duch. Je tu nepřeberné množství kaváren, za návštěvu stojí prohlídka Vesnického muzea, při níž si uděláte představu, jak se tu kdysi žilo.

Možnost návštěvy vinic: Simonsig, Blaauwklippen, Thelema, Jordan, Neethlingshof.

 

Cena je závislá na počtu účastníků, náš ceník naleznete zde   

Vaše dotazy zasílejte na info@kapske-mesto.cz    

 

Kapske Mesto Winelands  Kapske Mesto Winelands  Kapske Mesto Winelands