Self Drive, aneb po vlastní ose

Pokud jste zkušení cestovatelé a preferujete cestování na vlastní pěst, nabízíme Vám službu Self Drive. Tato služba spočívá v tom, že Vám na základě rámcových informací o tom, jak si Vaši cestu představujete, sestavíme doporučený itinerář včetně návrhu ubytování na vytyčených bodech Vaší trasy. Po Vašem odsouhlasení pro Vás provedeme požadovaný booking Vámi zvoleného ubytování a automobilu. Pokud se na svých cestách dostanete do problémů, náš zástupce Vám bude k dispozici na telefonu nebo Skype.

Za službu Self Drive si účtujeme poplatek dle aktuálního ceníku.

 

Zde jsou příklady zajímavých tras:

Kapské město - Zahradní cesta (Garden Route) - národní park Addo Elephant - 10 dnů

Pokud máte v Jihoafrické republice pouze 10 dnů, doporučujeme 3 dny strávit v Kapském Městě a zbývajících 7 dnů na Garden Route. Třešničkou na dortu pak pro vás bude návštěva národního parku Addo Elephant.

Garden Route - Jižní Afrika - mapa - po vlastní ose

Doporučený itinerář:

Den 1: Pěší výstup na Stolovou horu (1 086 metrů)

Den 2: Mys Dobré naděje, Bolder's Beach, Simon's Town a Chapman's Peak Drive

Den 3: Clifton, Camp's Bay, Llundadno Beach, botanická zahrada Kirstenbosch, výstup na Lví hlavu pro pozorování západu slunce

Den 4: Hermanus - pozorování velryb, Gaansbai - žraločí zátoka, Střelkový mys (Cape Agulhas), nejjižnější místo Afriky, nocleh v městě Swellendam.

Den 5: Knysna, Plettenburg Bay, národní park Tsisikama. Nocleh v Port Elisabeth.

Den 6: Národní park Addo Elephant - safari, nocleh v NP.

Den 7: Národní park Addo Elephant - safari, nocleh v NP.

Den 8: Addo Elephant NP - safari, check out v 11:00, nocleh v národním parku Garden Route.

Den 9: Cesta zpět podél Route 62 - nejdelší vinné stezky světa vinoucí se přes oblast Little Karoo až do Kapského Města. Zastávka v městě George, a na pštrosí farmě poblíž Oudtshoorn.

Den 10: Návštěva jeskyní Cango Caves. Zastávka v městečku Stellenbosch spojená s ochutnávkou vína. Příjezd do hotelu v 17:00.

 

Kapské Město - Zahradní cesta - pobřeží Tichého oceánu - Dračí hory - Kruger národní park - Johannesburg - 19 dnů

Jestliže jste časově flexibilní, doporučujeme pro cestu po Jihoafrické republice nejméně 19 dnů.  Začnete v Kapském Městě, pak budete pokračovat po malebné Garden Route do národního parku Addo Elephant, odtud na skok do Lesotha.  Následuje turistika v Dračích horách, přesun přes Zululand na pobřeží tichého oceánu do národního park Sodwana Bay.  Přes Swazijsko se pak dostanete ke zlatému hřebu vaší cesty - Kruegrově národnímu parku.  Z Kruegrova národního parku do Johannesburgu a pokud budete mít jeden den navíc, doporučujeme navštívit národní park Pielansberg a město Sun City.  

Jižní Afrika - mapa - po vlastní ose

Doporučený itinerář:

Den 1:  První den po dlouhém letu dopoledne relaxace na plážích Cliffton, Camp's Bay a Llandudno, odpoledne, pokud bude hezky, výlet lanovkou na Stolovou horu.  Večer procházka a večeře v přístavním komplexu V&A Waterfront.

Den 2:  Mys Dobré naděje, Bolder's Beach, Simon's Town a Chapman's Peak Drive.

Den 3:  Dopoledne pěší výstup na Lví hlavu, projížďka podél Signal Hill.  Odpoledne návštěva botanické zahrady Kirstenbosch.  Večer drinks na Long Street,

Den 4:  Hermanus - pozorování velryb, Gaansbai - žraločí zátoka, Střelkový mys (Cape Agulhas), nejjižnější místo Afriky, nocleh v městě Swellendam.

Den 5:  Knysna, Plettenburg Bay, národní park Tsisikama. Nocleh v Port Elisabeth.

Den 6 - 7:   Národní park Addo Elephant - safari. Check out nejpozději v 11:00, celodenní přesun do Lesotha. 

Den 8:  Lesotho - království v mracích.

Den 8:  Přesun podél hranic s Lesothem, přes národní park Golden Gates do Dračích hor.

Den 9:  Celodenní pěší výlet v Dračích horách.

Den 10:  Přesun přes Zululand kolem významných bojišť Britů se Zuly a Bůry k Tichému oceánu, pak podél pobřeží do zátoky St. Lucia. 

Den 11:  St. Lucia - hroši, krokodýli a mnoho dalších zvířat, přesun do Sodwana Bay.

Den 12:  Swazijsko.

Den 13:  Přesun do Kruegrova národního parku, odpolední safari.

Den 14:  Kruegrův národní park - safari.

Den 15:  Kruegrův národní park - safari.

Den 16:  Kruegrův národní park - dopoledne safari, odpoledne transfer do Johannesburgu .

Den 17:  Přesun do NP Pielansberg, zábavní park Sun City.

Den 18:  Dopoledne NP Pielansberg, odpoledne odjezd do Johannesburgu.

Den 19:  Johannesburg, odlet.

Pokud se kdekoliv po cestě zdržíte a dostanete se do časové tísně, je možné závěrečnou návštěvu NP Pielansberg vynechat.  Cestu lze absolvovat i z opačného konce, tedy vyrazit z Johannesburgu a odlétat z Kapského Města.  Ubytování v národních parcích Krueger a Addo Elephant je nutné rezervovat dlouho dopředu (nejméně 6 měsíců, pokud chcete mít jistotu).