STOLOVÁ HORA A CITY TOUR

Kapské Město, Stolová hora, centrum města, pobřeží Atlantického oceánu, Camps Bay, Signální hora a přístavní areál V&A Waterfront

Po vyzvednutí z hotelu zamíříme přímo k dolní kabině lanovky na Stolovou horu. Stolová hora, která patří mezi 7 novodobých divů světa, je součástí národního parku Table Mountain National Park a hlavní dominantou Kapského Města. Z jejího vrcholu, který se nalézá v nadmořské výšce 1086 m, je při dobrém počasí viditelnost až do vzdálenosti 200 km. Během procházky po plochém a rozlehlém vrcholu Stolové hory budete mít příležitost obdivovat nádherné přírodní scenérie, včetně neopakovatelných výhledů jak na město, tak na horský masiv táhnoucí se až k mysu Dobré naděje a na velkou věšinu Kapského poloostrova.

Po návratu ze Stolové hory bude následovat prohlídka města, které vás okouzlí svou atmosférou. Navštívíme Company's Garden - původní zahrady, ve kterých se pěstovala zelenina pro zásobování lodí, které se v Kapském Městě zastavily cestou do Indie, budovy parlamentu a radnici. Projedeme kolem nejstarší stavby v Jižní Africe - hradu Dobré naděje a budeme pokračovat přes jednu z nejstarších čtvrtí Kapského Města - Bo-Kaap, jejíž křivolaké uličky jsou lemovány pestrobarevnými domky, které jsou dodnes převážně osídlené místní muslimskou komunitou. Cestou k Atlantickému oceánu se podíváme do čtvrti Green Point, jehož dominantou je stadion, kde se v roce 2010 konalo fotbalové mistrovství světa.

Dále se vydáme podél promenády ve čtvrti Sea Point, projedeme Bantry Bay a kolem pláží v Cliftonu zamíříme do známého turistického letoviska Camps Bay, kde se pod majestátnými vrcholky 12 Apoštolů nachází jedna z nejoblíbenějších pláží v Kapském Městě. Camps Bay je vyhlášená nepřeberným počtem restaurací a nočních klubů.

Z Camps Bay vyrazíme po svazích Stolové hory na vrcholek Signální hory, která nabízí krásné panoramatické výhledy. Pod vrcholem Signální hory se nachází děla, která dříve svým výstřelem oznamovala  lodím v přístavu pravé poledne a tato tradice se zachovala dodnes.

Náš výlet ukončíme v odpoledních hodinách návštěvou přístavního komplexu Victoria & Alfred Waterfront, tvořeného nepřeberným množstvím restaurací, kaváren a obchodů. Z původního viktoriánského přístavu, založeného princem Albertem v roce 1860, se během posledních 20 let stalo největsí centrum turistického ruchu v Kapském Městě. Zde je možné zúčastnit se plavby kolem přístavu, při níž mají návštěvníci často možnost pozorovat pestrý mořský život - delfíny, tuleně, tučňáky a v období od srpna do listopadu také velryby a nebo navštívít Two Oceans Aquarium.

Trasu výletu je možné upravit podle vašich individuálních přání.