VINICE V OKOLÍ KAPSKÉHO MĚSTA – WINELANDS TOUR

Oblast zvaná Winelands (vinice) je vzdálená 45 minut jízdy autem ze středu Kapského Města a rozkládá se v okolí nejstarších měst v Jižní Africe - Stellenbosch, Paarl a Franschhoek

Holandské koloniální dědictví je tu vidět na každém kroku a při projížďce touto úchvatnou a rozmanitou krajinou narazíte na stovky vinic, od těch, kterým se podařilo zachovat původní charakter, až po ty ultra moderní, od nejmenších, které na vás zapůsobí svou intimní atmosférou, až po ty, které jsou uzpůsobené masové turistice.

Během výletu navštívíme dvě až tři různé vinice, kde budete moci za přijatelný poplatek ochutnat místní červená a bílá vína, která jsou považována za nejlepší na světě. Nabídka je nezřídka doplňována místní produkcí sýrů a čokolády.

V regionu Winelands se nachází více než 250 různých vinic. Výběr vinic přizpůsobujeme osobním požadavkům a preferencím našich klientů. S výběrem vám samozřejmě poradíme.

Město Paarl se nachází v úrodném údolí, kde se kromě vína pěstují olivy, pomeranče a kukuřice. Dominantou města je Perlová hora (Pearl Mountain), podle níž město získalo své jméno. Poblíž tohoto města, založeného v roce 1657, se nachází věznice, z níž byl Nelson Mandela v roce 1990 propuštěn na svobodu. Za návštěvu zde stojí prohlídka památníku Taal, jež je významným afrikánským poutním místem, stojícím na úpatí Perlové hory. Památník je věnován afrikánštině, jazyku, kterým se dorozumívá téměř 15% obyvatel Jižní Afriky.

Možnost návštěvy vinic: Spice Route, Fairview, Laborie, Backsberg.

Město Franschhoek je kulinárním centrem nejen Západního Kapska, ale celé Jižní Afriky. Tradice francouzské kuchyně se tu uchovává již od počátku 17. století, kdy se tu usídlili francouzští hugenoti (protestanti), kteří sem utekli před náboženskou perzekucí ve své domovině.

Rozhodně doporučujeme navštívit některou z mnoha restaurací, které jsou považovány za nejlepší v celé zemi.

Možnost návštěvy vinic: Haute Cabriere, Le Lude, Mont Rochelle, Chamonix, La Motte, Boschendal.

Město Stellenbosch, založené v roce 1679 Simonem van der Stellem, je nepochybně srdcem Winelands. Nachází se zde jedna ze dvou univerzit Západního Kapska - Stellenbosch University, která byla letos vyhlášena nejlepší univerzitou v celé Jižní Africe. Díky ní si město udržuje svěží a mladistvý duch. Je tu nepřeberné množství kaváren, galerií a sympatických obchůdků, za návštěvu stojí prohlídka Vesnického muzea, při níž si uděláte představu, jak se tu kdysi žilo.

Možnost návštěvy vinic: Tokara, Delaire Graff, Simonsig, Blaauwklippen, Thelema, Jordan, Neethlingshof.

Trasu výletu je možné upravit podle vašich individuálních přání.

Cena na vyžádání.