LVÍ HLAVA (LION´S HEAD) – PĚŠÍ VÝSTUP

Lví hlava se tyčí nad Kapským Městem a hladinou Atlantického oceánu až do výše 657 metrů. Z jejího vrcholu je krásný panoramatický výhled na Stolovou horu, čtvrtě Green Point a Sea Point, na pohoří 12 Apoštolů, na centrum Kapského Města a na přístav.


Výstup na Lví hlavu (LIon's Head) je méně fyzicky náročný než výstup na Stolovou horu a řadí se mezi oblíbené aktivity návštěvníků Kapského Města.

Během výstupu obejdeme Lví hlavu o 360˚, což nám umožní výhled do všech světových stran. Po cestě je několik úseků, kde je nutno zdolat stěny, na nichž jsou upevněny železné úchyty a řetězy. Těmto úsekům se dá vyhnout při zvolení o něco delší trasy.

Lví hlava je jedním z míst pro start tandemových paraglidingových letů. Populární je noční výstup na Lví hlavu v době úplňku.

Po sestupu ze Lví hlavy navštívíme vyhlídku na vrcholu Signální hory (Signal Hill).

Pro výstup není nutná horolezecká výbava ani horolezecké zkušenosti. Celý výlet i s pobytem na vrcholu Lví hlavy trvá přibližně 4 hodiny, proto je vhodné tento výlet zkombinovat s jinou půldenní aktivitou, např. prohlídkou města,  nebo návštěvou Národní botanické zahrady Kirstenbosch.

Co vzít s sebou: 1,5 litru vody na osobu, opalovací krém, pokrývku hlavy, dobrou turistickou obuv, něco k zakousnutí (energetické tyčinky, ovoce, sušené maso apod.).


Cena na vyžádání.